Archiv rubriky: Copywriting

Copywriting aneb umění textu

Tajuplná disciplína, pod kterou si ne všichni dokážou vybavit tu správnou věc. Copywriting. Někdo si pod tím představí neznámé cizí slovo, kopírování textů z jednoho webu na druhý nebo psaní myšlenek a informací na blog. Myslím, že můžu mluvit za nás všechny copywritery – případnou nevědomost vám určitě nemáme za zlé. Společně to teď ale napravíme a o [ˈkɒpɪˌraɪting] si řekneme něco víc. Celý příspěvek

CopyCamp 2018 – jízda na vlně nových poznatků i zábavy

Vyslali nás na CopyCamp. Prý abychom se dozvěděly něco nového a přínosného. Jupí!! Nemohly jsme se dočkat. Natěšené, s budíkem na tři ráno, což nám vlastně vůbec nevadilo, jsme se vydaly vstříc Praze a velkému konferenčnímu dobrodružství pod vlajkou naší červené agenturní lodi. 😊 A jaké to bylo? Celý příspěvek

Tone of voice: Mluvte jazykem svého kmene

To, co vaši firmu odliší od ostatních, není jen logo nebo maskot. Lidé si velmi dobře pamatují ty, kteří je zaujali svým vystupováním, nemáte to taky tak? Určitě se vám někdy stalo, že vás člověk upoutal, i když řekl něco, s čím jste úplně nesouhlasili. Důležité bylo, jak to řekl. Správně nastavený tón komunikace nejenže přiláká nové fanoušky, potenciální zákazníky, ale taky uhladí nějaký ten kopanec, který se občas povede. Když s lidmi mluvíte správně, upřímně a často, leccos vám odpustí.

Celý příspěvek

Ovacopi sfouklo 10 svíček na dortu velkolepě pod křídlem Marketing Festivalu

Ovacopi, tradiční setkání copywriterů a příznivců copywritingu, už dávno není jen komorní session pro pár známých Květky Liškové, jak vtipně poznamenala sama pořadatelka v úvodu akce. Z pohodlných gaučů a pár židlí v někdejší Vivě, přes inspirativní prostor v ostravském Hubu, až do malého sálu v Gongu. Kapacita 250 lidí a bylo plno. A bylo fajn.

Ženy v převaze

Odjakživa fandím ženám, které se dokázaly v něčem prosadit, čtu přednostně literaturu psanou ženami, sleduji příběhy zajímavých žen… a tak všelijak podobně, nebudu tady z toho dělat žádné feministické okénko, zkrátka žena jako fenomén mě zajímá, a tak mě zaujalo, že 2 ze 3 přednášejících na 10. Ovacopi budou právě „holky“. Navíc nejen holky ledajaké, ale ze Zootu a z Tchiba. Jakože chápete z toho Zootu, kde si i u produktového popisku poslintám klávesnici a mám chuť spáchat copywriterské harakiri, protože mě to nenapadlo dřív. A z Tchiba, z jediného newsletteru, který mě vždycky, ani nevím jak, přitáhne na stránky jejich e-shopu. Tam to na mě mají nachystané tak, že doma všichni spíme v Tchibo pyžamu, pijeme Tchibo kávu z Tchibo hrnků a cvičíme v Tchibo teplákách. Peklo. Ale dělají to dobře. Respekt.

Celý příspěvek

Ovacopi numero devět. Naše první pojmy a dojmy

Před rokem se AdVisio zúčastnilo osmého Ovacopi, a protože se nám tam opravdu, ale opravdu líbilo, nemohli jsme si nechat ujít další ročník. A koho jste tam mohli od nás potkat? Naše copy děvčata a jednoho zástupce PPC týmu. A teď rovnou k samotné akci.

Ovacopi se konalo, stejně jako minulý rok, v Impact Hub Ostrava ve večerních hodinách a na programu byly 3 přednášky, ale výjimečně 4 přednášející! Ty si „zdrbneme“ níže :).

Při registraci jsme si mohli vybrat ze zápisu na papír nebo do tabletu. Některé z nás to mírně rozrušilo, neboť jsme nečekali hned z počátku takové moderní vymoženosti. V obavách, že nás tablet kousne, si většina zvolila papírkovou metodu. Našlo se ale i několik odvážlivců, kteří sáhli po tabletu.

Celý příspěvek

AdVisio poprvé na CopyCampu

Poprvé v historii lidstva AdVisio vstávalo ve 3 hodiny středoevropského času a už po pár minutách bylo připraveno čelit novému pražskému dobrodružství.

Cesta z Ostravy do Prahy není příliš krátká, i přesto jsme se rozhodly, že u takové události, jako je CopyCamp 2015 nesmíme chybět. Opatřeny poznámkovými bloky, plně nabitými mobily a asi pěti prupiskami jsme nasedly do vlaku a vyrazily.

Celý příspěvek